Muzyk

Gram na gitarze, śpiewam, piszę piosenki, teksty. Na scenach muzycznych występuję od 2013 roku. Zagrałem ponad 150 koncertów w kilku miastach Polski. Wykonuję muzykę autorską oraz covery z całego spektrum szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. 

Najlepiej czuję się w repertuarze z pogranicza lekkiego rocka, bluesa, popu, reggae, czy r’n’b.

Muzyka to dla mnie wolność i radość. Wolność, bo nie ma żadnych sztywnych reguł, które mówią, co można, a czego nie. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Radość, bo jak mówi jeden z moich idoli – Tommy Emmanuel – „muzyka to biznes szczęścia”, naszym zadaniem jest sprawiać ludziom radość, poprzez możliwość oderwania się od codzienności i przeniesienia ich w świat muzyki. Wychodzę na scenę dla innych, a nie dla siebie. Choć samo występowanie i tworzenie sprawia także mi ogromną radość.

Uwielbiam tworzyć. Zarówno teksty, jak i muzykę. Ludzie zwracają uwagę na moje teksty. Zmuszają do refleksji, często przy pomocy ironii. Jednocześnie staram się balansować tak, by nie wpaść we pretensjonalność czy przeintelektualizowanie.


Inspirują mnie: The Beatles, Jack Johnson, Piotr Bukartyk, Łona, Dave Matthews, Lenny Kravitz, Red Hot Chilli Peppers, Eric Clapton, Tommy Emmanuel

 

Występy i nagrody na festiwalach

Razem z Karolem Zielińskim jako duet Marcin & Karol odnieśliśmy sukcesy podczas festiwali, w których braliśmy udział np.:

– wyróżnienie podczas festiwalu Wielki Ogień w Ostrowcu Świętokrzyskim (2015)

– nagroda publiczności podczas festiwalu Strojne w Biel w Lublinie (2019). 

– 3 miejsce podczas festiwalu poezji śpiewanej w Puławach (2016)

Ponadto grając z Julitą Zielińską podczas festiwalu SMAK w Myśliborzu zdobyliśmy tytuł „Osobowości scenicznej” (2018).

Wraz z zespołem Marcin Kruk Band supportowaliśmy m.in. Varius Manx (WOŚP 2019) czy T.Love (Lublin Rock Festival). 

Wydane płyty

Dotychczas w dorobku mam 3 płyty. Zostały wydane nakładem własnym.

Moim najnowszym dziełem jest druga solowa płyta pt. “Pod Dywanem” wpadająca w popową alternatywę z vintage’owymi ciągotami. Spotkała się z entuzjastycznymi recenzjami mediów branżowych. 

Możesz kupić ją tutaj w wersji oldschoolowego CD lub posłuchać w popularnych serwisach streamingowych, np. Spotify.

W 2015 roku wydałem solową płytę „Życie Pełne Życia” utrzymaną w tonie akustycznego rocka. Pochodząca z niej piosenka „Nikt jak Ty” dotarła do drugiego miejsca na Lubliście w Polskim Radio Lublin.
Na youtube
Kup tutaj.

W roku 2018 ukazała się płyta harmonijkarza Karola Zielińskiego – mojego muzycznego przyjaciela, na której miałem przyjemność grać, śpiewać oraz udzielać się głównie jako twórca muzyki, poniekąd także tekstów. 

Nasza muzyka

Kup płytę.

W czym mogę pomóc jako muzyk? – czyli tzw. usługi muzyczne

Oprawa gitarowa eventów

Lubię szerzyć dobrą muzykę. Nie spodziewaj się po mnie, że zagram disco polo. Nie zagram. Eventy firmowe i koncerty w pubach czy restauracjach to dla mnie dobra okazja by ludzie zgromadzili się wokół wartościowej muzyki. Dzięki doświadczeniu konferansjerskiemu potrafię złapać kontakt z publicznością i nie tylko zagrać, ale być muzycznym animatorem, który poprowadzi ludzi przez świat dźwięków i zachęci do wejścia w niego dalej. 

Pomogę zintegrować ludzi na wydarzeniu przy wspólnym śpiewaniu muzyki, hitów polskiego rocka, światowych przebojów, a w grudniu także kolęd.

Z drugiej strony, mogę subtelnie zbudować muzyczne tło wydarzenia wyłącznie grą na instrumencie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na wernisażach czy konferencjach.

Składy, w których gram, można znaleźć tutaj, natomiast kalendarz dostępnych terminów tutaj. Stawkę koncertową zawsze rozpatruję indywidualnie. Kontakt do mnie w stopce strony lub w zakładce kontakt.

Songwriting 

Pisanie piosenek to dla mnie chleb powszedni. Napisałem ich w życiu kilkadziesiąt. Co ważne, ludzie z autorytetem, z którymi rozmawiałem na temat mojej muzyki, tacy jak Wojtek Pilichowski, Bartek Królik, czy Tomek Momot, podkreślali jedną rzecz: “twoje kompozycje są dobre”. Jeśli jesteś wokalistą i szukasz dobrej, ciekawej dopasowanej do Ciebie kompozycji lub potrzebujesz muzyki  na specjalną okazję ,np. urodzinową dla przyjaciela lub dla Twojej instytucji, zamów ją u mnie. Szczegóły TUTAJ