Gram muzykę

Gram na gitarze, śpiewam, piszę piosenki, teksty, improziwuję.
Na scenach muzycznych występuję od 2013 roku. Zagrałem ponad 100 koncertów w kilku miastach Polski. 

W 2015 roku wydałem solową płytę „Życie Pełne Życia” utrzymaną w tonie akustycznego rocka z moją autorską twórczością. Pochodząca z niej piosenka „Nikt jak Ty” dotarła do drugiego miejsca na Lubliście w Polskim Radio Lublin. 

W roku 2018 ukazała się płyta harmonijkarza Karola Zielińskiego – mojego muzycznego przyjaciela, na której miałem przyjemność grać, śpiewać oraz udzielać się głównie jako twórca muzyki, poniekąd także tekstów.

 

Razem z Karolem odnieśliśmy kilka sukcesów podczas festiwali, np. wyróżnienie podczas festiwalu Wielki Ogień w Ostrowcu Świętokrzyskim (2015), czy nagroda publiczności podczas festiwalu Strojne w Biel w Lublinie (2019). Ponadto grając z Julitą Zielińską podczas festiwalu SMAK w Myśliborzu zdobyliśmy tytuł „Osobowości scenicznej”.
Wraz z zespołem, który stworzyłem by grać moją muzykę, czyli Marcin Kruk Band supportowaliśmy m.in. Varius Manx czy T.Love.

Uwielbiam współpracować z różnymi artystami. Świadczy o tym zarówno dużo coverów, które pojawiły się na moim kanale youtube we współpracy z innymi artystami, jak też trzykrotna (2016, 2017, 2018) wizyta na Kreatywnych Warsztatach Wojtka Pilichowskiego, gdzie z grupą genialnych ludzi przez 10 dni po prostu siedzimy i tworzymy muzykę.
 
Uwielbiam tworzyć. Zarówno teksty, jak i muzykę. Ludzie zwracają uwagę na moje teksty. Zmuszają do refleksji, często przy pomocy ironii. Jednocześnie trudno nazwać je pretensjonalnymi czy przeintelektualizowanymi.

Najlepiej czuję się w repertuarze z pogranicza lekkiego rocka, bluesa, popu, reggae, czy r’n’b.
Muzyka to dla mnie wolność i radość. Wolność, bo nie ma żadnych sztywnych reguł, które mówią, co można a co nie. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Radość, bo jak mówi jeden z moich idoli – Tommy Emmanuel – „muzyka to biznes szczęścia”, naszym zadaniem jest sprawiać ludziom radość, poprzez możliwość oderwania się od codzienności i przeniesienia ich w świat muzyki. Wychodzę na scenę dla innych, a nie dla siebie. Choć samo występowanie i tworzenie sprawia także mi ogromną radość.

Inspirują mnie: The Beatles, Jack Johnson, Piotr Bukartyk, Łona, Dave Matthews, Lenny Kravitz, Red Hot Chilli Peppers, Eric Clapton