Artystycznie

Moja działalność jest osnuta wokół muzyki gitarowej, w szczególności gitary akustycznej.  Najczęściej obracam się w klimatach rockowych, bluesowych, indie popowych. Choć w niektórych projektach przewijają się wątki american folku, czy polskiej ballady poetyckiej, ale również inne. 
Poniżej kilka słów o konfiguracjach, w których najczęściej występuje oraz o artystach, z którymi współpracuję:
Marcin Kruk

Marcin Kruk solo

na gitarze gram od 20 lat, od 6 występuję na scenie. Moje występy najlepiej sprawdzają się w kameralnych przestrzeniach. Lekkość dźwięku gitary i liryczność głosu potrafią przenieść słuchaczy w inny wymiar rzeczywistości. Wykonuję repertuar autorski, ale także covery z szerokiego spektrum muzyki rozrywkowej.

Marcin & Karol

połączyła ich miłość do bluesa, dalej płyną już w nurcie, który sami sobie wyznaczyli, nurcie ballady bluesowo-poetyckiej, która ma uwrażliwić i wzruszyć.

Karol Zieliński to harmonijkarz wielokrotnie nagradzany na festiwalach harmonijkowych jako muzyk oraz poetyckich jako autor tekstów. Marcin z Karolem grają od 2015 roku. Za nimi wiele wspaniałych wieczorów, podczas których cieszyliśmy publikę oraz nas samych twórczością autorską oraz akustycznymi wersjami utworów bluesowych, popowych, czy rockowych.
 
W 2018 roku Karol, dzięki stypendium prezydenta miasta Lublin, nagrał płytę zatytułowaną „Pieśń Nadziei” (do nabyciaTUTAJ), którą miałem okazję współtworzyć jako gitarzysta, wokalista oraz autor muzyki. Na płycie znalazły się dwa rodzaje utworów. Liryczno-poetyckie oraz humorystyczno-buesowe. 
Recital autorski pt. „Pieśń nadziej” to właśnie doza refleksji i doza humoru, które przeplatając się nawzajem tworzą niepowtarzalny klimat osnuty na kanwie przejmujących dźwięków harmonijki oraz lekkości gitary akustycznej. 

 

Marcin Kruk - projekt zespołowy

nazw było kilka Marcin Kruk Band, Marcin Kruk & Crazy Band – nazwa jest nieistotna. Grupa gra tworzoną przeze mnie muzykę,  choć z czasem okazuje się, że muzycy mają również duży wpływ na ostateczny kształt aranży. Ostatnio niepostrzeżenie dryfujemy w kierunku, który należałoby nazwać indie poprock’iem
Obecnie gramy w składzie: 

Piotr Więcek – perkusja 
Karol Zieliński – harmonijka ustna 
Tomek „Syndrom” Bochniarz – bas 
Łukasz Suszko – gitara elektryczna, klawisze 
Marcin Kruk – gitary, wokal

Inne współprace

Uwielbiam współpracować z różnymi muzykami, takich współprac miałem mnóstwo, począwszy od: rapera Dolara, przez teatry improwizowane, po wokalistów i gitarzystów, aż po kwartet smyczkowy. Masz pomysł, co możemy zrobić razem? Dzwoń, pisz śmiało 

Songwriting

Napisałem w życiu ponad 60 piosenek oraz muzykę do kolejnych kilkudziesięciu. Dobrze czuję się zarówno w tworzeniu utworów stricte artystycznych, dopasowanych do konkretnego wykonawcy, jego temperamentu i energii, jak też w piosenkach okolicznościowych tworzonych na potrzeby uroczystości, czy rocznic. Pisząc tekst, zawsze staram się balansować pomiędzy unikaniem banałów, a nadmiernym przeintelektualizowaniem przekazu.